Siz de aynı şekilde birçok sistemin beraber ve uyum içerisinde çalıştığı durumlara dair araştırmalar yaparak bulduğunuz sonuçları arkadaşlarınızla tartışınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Siz de aynı şekilde birçok sistemin beraber ve uyum içerisinde çalıştığı durumlara dair araştırmalar yaparak bulduğunuz sonuçları arkadaşlarınızla tartışınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de aynı şekilde birçok sistemin beraber ve uyum içerisinde çalıştığı durumlara dair araştırmalar yaparak bulduğunuz sonuçları arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Vücudumuzda bulunana dolaşım sistemi kap, kan damarları ve kan ile beraber görev yapmaktadır. Bunların görevi canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için vücutlarına besin, mineral ve oksijen alırlar. Dolaşım sistemi bunları vücut içerisinde bulunan tüm yapılara besin ve oksijeni götürmek en öncelikli görevidir.


Siz de aynı şekilde birçok sistemin beraber ve uyum içerisinde çalıştığı durumlara dair araştırmalar yaparak bulduğunuz sonuçları arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Canlılar yaşamlarını devam ettirebilmeleri için vücuda besin, mineral ve oksijen alırlar.  Dolaşım sistemi bu alınan maddeleri vücut içerisinde bulunan tüm yapılara besin ve oksijeni götürmek en öncelikli görevidir. İkinci görevi ise vücuttaki yapı birimlerinde ortaya çıkan atık maddeleri ve karbondioksiti boşaltım sistemi organlarına taşımaktır. Dolaşım sisteminde diğer organlardan kalp, kan damarı ve kan ile beraber görev yapmaktadır. Bu üç organ ve bir sistem beraber uyum içinde çalışmaktadır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Siz de aynı şekilde birçok sistemin beraber ve uyum içerisinde çalıştığı durumlara dair araştırmalar yaparak bulduğunuz sonuçları arkadaşlarınızla tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Vücudumuzda bulunan dolaşım sistemi sinir sistemi sindirim sistemi solunum sistemi gibi birçok sistem beraber düzenli bir şekilde çalışmaktadır bu sistemlerin beraber bir şekilde çalışması ve herhangi bir tabii ki sorun vermemizi sağlıklı birer birey olduğunuzun işareti olarak gösterilir tüm sistemlerimiz organlarımız damarlarımız kemiklerimiz duyu organlarımız beraber bir şekilde çalıştığı zaman günluk fonksiyonlarimizi eksiksiz ve tam bir şekilde gerçekleştirebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!