Ders Notları

Siz de ayrılan bölüme Mustafa Kemal’e yönelik duygularınızı dile getiren bir mektup yazınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Siz de ayrılan bölüme Mustafa Kemal’e yönelik duygularınızı dile getiren bir mektup yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sevgili Atam ;
Başarılı insanlar tarihin her döneminde kıskanılmış, bu tür kötü muamelelere maruz bırakılmışlardır. Gerçekten bu olay beni çok üzdü. Eğer başarılı olsaydı Türk milleti hüzünle dolardı. Ülkemizin için yapılacak olan yenilikler yapılmaz kötü hadiseler gelişirdi. Belki ülkede belli bir dönem karışıklık olur ve eski düzen geri gelirdi. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizin düşmüş olduğu zorlukları vatan topraklarının ve bağımsızlığın ciddi şekilde kaybedilmesi ve birçok sorunları beraberinde getiren çeşitli sıkıntıların kurtarıcısı ve yeni bir devletin kurucusu sağlık ekonomi gelişmiş ülkeleri ayak uydurma mızı sağlayan ve bizim yeniden günlerimizden meydana getiren Mustafa Kemal Atatürk hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu cennet vatanı bize armağan ettiği zaman elbetteki bir çok zorluklar ve mücadelelerden geçerek Türk milletinin ve kendisini vermiş olduğu milli mücadele iyi hissederek bize armağan edilen bu vatanın her zaman kıymetini bilmeli ve bağımsızlığını güvenliğini korumak için elimizden gelen tüm fedakarlığı yapmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.