Ders Notları

Siz de çok iyi bildiğiniz bir bilgisayar programındaki bir işlem için kullanım kılavuzu yazınız.

6. Sınıf Türkçe Siz de çok iyi bildiğiniz bir bilgisayar programındaki bir işlem için kullanım kılavuzu yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de çok iyi bildiğiniz bir bilgisayar programındaki bir işlem için kullanım kılavuzu yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Adobe photoshop, fotoğraf düzenleme  ve birleştirici, dijital boyama, animasyon ve grafik tasarımı yapmak için yapılmış bir programdır. Masaüstü ve ıpad  da kullanılabilen bu program yapay zeka desteklidir.

Portre fotoğraflarınızda yüzünüzü öne çıkarabilen, tek tıklamayla gökyüzünü değiştirebilen fotoğraf üzerinde rötuşlar yapabileceğiniz, güçlü düzenleme araçları ve efekt oluşturabileceğiniz, hayallerinize göre fotoğraflarınızı sanatsal esere dönüştürebileceğiniz bir programdır.


Siz de çok iyi bildiğiniz bir bilgisayar programındaki bir işlem için kullanım kılavuzu yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayar yazılımlarının en önemli programlarından bir tanesi olan Word Excel 1983 yılında piyasaya sunulmuştur. Günümüzde dünya üzerindeki en yaygın kelime işlemcisidir. Excel ile her türlü akademik, kişisel veya kurumsal yazılar yazılabilmektedir.

Bunları dilediğiniz kişilerle paylaşmanıza imkan sağlar. Excel programı aynı zamanda varolan bir metni yeniden düzenlemenize yardımcı olur. Word programı içerisine girdiğimizde ölçeklendirilebilir, vektör grafikleri microsoft çevirici, lateks, belge hazırlama sistemi, el yazısı teknolojisi gibi birçok yenilik bulunmaktadır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Rüya dedi ki:

    Forum sayfa cevaplarındaki cevaplar her zaman ki gibi mükemmel cevaplar ellerinize sağlık

  2. Merve dedi ki:

    Günümüzde iyi bilgisayar oynamak ve iyi bilgisayar kullanmak çeşitli bilgileri almak çeşitli kaynakları araştırmak ödev çıkartmak resimli birçok fotokopileri çıkar bak bilgi ve çeşitli kaynakları hakkında yazılı görsel birçok bilgiyi elde etmek bunun yanı sıra çekmiş olduğumuz fotoğrafları düzenlemek efekti yapmak veya bir düzen içerisinde şarkılı bir şekilde gösterim yapmak gibi çeşitli kaynaklara sahip olabileceğiniz bir çok işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.