Ders Notları

Siz de kinetik enerjiye sahip olan varlıklara çevrenizden örnekler verebilir misiniz?

7. Sınıf Fen Bilimleri Siz de kinetik enerjiye sahip olan varlıklara çevrenizden örnekler verebilir misiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de kinetik enerjiye sahip olan varlıklara çevrenizden örnekler verebilir misiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bowling oyunu, rüzgarların esmesi, yürüme, koşma, çarpma  , bir taşın fırlatılması, hayvanların zıplamaları, uçmaları, gemilerin denizde yüzmeleri, hepsi kinetik enerjiye örnektir.


Siz de kinetik enerjiye sahip olan varlıklara çevrenizden örnekler verebilir misiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kinetik enerji, herhangi bir cismin hareketinden dolayı kazandığı enerjidir. Kinetik enerji duran cisimlerde olmaz. Cismin hareket etmesi gereklidir. Cisim ne kadar hızlı hareket ederse veya hareket ettirilirse o kadar çok kinetik enerjiye sahip olur.

Çevremizde hareket eden cisimler kinetik enerjiye sahiptir. Mesela şelalenin akması, denizdeki dalgaların hareket etmesi, insanların yüzmesi, koşması, hayvanların av yakalaması için yaptıkları hareketler, masanın ittirilmesi, çocukların oyuncak arabalarını sürmeleri , yemeği karıştırmak, yemek yemek gibi tüm eylemler aslında kinetik enerjiye örnektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7. Sınıf fen bilimleri ders kitabı masada bulunan bu konuyla beraber elbetteki araştırmış olduğumuz kinetik enerjinin çevremizde gördüğümüz maddeler de hangilerinde bulunduğunu ya da şiddet ve kuvvet uyguladığımız zaman hangi maddelerde kinetik enerji oluşturduğunu yukarıdaki bilgilerle açıklayıcı bir şekilde öğrenerek ve ödevlerimizi hızlı ve rahat bir şekilde bitirdik verdiğiniz başarılı cevaplar için çok teşekkür ederim fen bilimleri dersinde hiç sıkılmadan yorulmadan ödevlerimi buradan yapıyorum kız sayenizde fen bilimleri dersinde çok başarılıyım her zaman ödevlerimi buradan yaparak doğru bir şekilde ödevlerimi tamamlıyorum diğer ödevlerimi de zaman ayıra biliyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.