Ders Notları

Siz, komşularınızla ilişkilerinizde nelere özen gösteriyorsunuz? Söyleyiniz.

5. Sınıf Din Kültürü Siz, komşularınızla ilişkilerinizde nelere özen gösteriyorsunuz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bu hadislerdeki mesaj benim anladığım kadarıyla komşusuna zarar vermemek, bu güveni ona vermek, misafire ikram etmek hayır konuşmak veya susmayı tercih ederek gereksiz sözlerden kaçınmak, arkadaşlarına da elinden geldiği kadar yardım etmektir. Bende komşularıma karşı saygılı olmaya çalışıyorum. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşularımla iyi geçinmeye çalışırım komşularım benim en yakınlarım olduğu için onlarla yardımlaşmayı onlarla güzel muhabbetler yapmayı onlara ziyaret etmeye büyük önem gösteririm komşularım her zaman benim için oldukça kıymetlidir Türk kültüründe İslam geleneğinde ve peygamber efendimizin öğütlerinde komşuluğun önemi oldukça fazladır komşu olduğumuz komşumuzu gözetmek komşumuzla zaman geçirmek komşumuzun hal hatırını sormak gibi davranışlarla olmalıdır omuzlarımızda her zaman iyi geçinmeye çalışmalıyız komşularımızda kıracak incitecek söz ve davranışlardan uzak durmalıyız kurallara uygun bir şekilde komşularımızla iyi geçin ben yollarını bulmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.