Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Ben sağlıklı olmak için, sabahları erken uyanır, güzel bir kahvaltı yaparım. Kahvaltımda peynir, zeytin, bal, domates, salatalık, yumurta gibi besin değeri yüksek besinlerle kahvaltımı yaparım. Beden eğitimi dersinde koşu, takım oyunları gibi egzersiz yapabileceğim oyunları oynamayı severim. Gece erken yatar ve uykumu zamanında alırım.


Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Ben kendimin sağlıklı yaşadığını düşünmekteyim. Çünkü, geceleri erken yatar, en az ortalama sekiz saat uykumu uyur. Erken uyuduğum için sabahları erken kalkar, okula gitmediğim hafta sonuysa annem ve babamla birlikte yürüyüşe çıkarım. Yürüyüşten sonra evde iyi bir kahvaltı yaparım.

Kahvaltıda haşlanmış yumurta,annemin yaptığı ballı sütten yanında zeytin, peynir, domates, salatalık gibi sağlıklı besinlerden yiyerek güzelce beslenirim. Okulda isem mutlaka elma, muz gibi meyvelerle ara öğün yapar öğle ve akşam yemeklerini zamanında yemeye dikkat ederim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Siz, sağlıklı olmak için neler yapıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak