Ders Notları

Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden?

3. Sınıf Türkçe Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet, tutumlu olduğumu düşünüyorum. Çünkü eşyalarımı temiz bir şekilde, zarar vermeden kullanırım. Evde dişimi fırçalarken muslukları boşa akıtma gerektiği zaman açarım. Bir şeyler yerken kendime yetecek kadarını önüme koyar fazlasını poşetleyip ağzını kapatarak bozulmadan muhafaza ederim.


Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben tutumlu israf etmeyen bir insan olduğumu düşünüyorum ve bununda farkındayım. Bunun için para mı boşa harcamam, harcamam dikkat ederim. Bir şey bana lazımsa alırım değilse almam. Muslukları gerektiği zaman açar, işim bittiği zaman kapatırım suyu boşa harcamam. Ev içerisinde sadece oturduğumuz odada ışıkları açarım ve diğer odaların ışıklarını kullanıyorsa kapalı tutarım.

Kıyafetlerimi, kalemlerini, okul çantamı, oyuncaklarımı zarar vermeden, temiz, düzenli bir şekilde özen göstererek kullanırım. Fazla ekmekleri çöpe atmam fırında kurutup kavanozlara koyarım. Yiyebileceğim kadar önüme yiyecekler koyar, kalanını paketleyerek kaldırırım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tutumlu bir insan önceliklerini ihtiyaçlarına verir. Çok fazla ve gereksiz harcama yapmaz. Tutumlu birini insan Ayrıca aile bütçesine göre alışveriş yapar ve ona göre ihtiyaçlarının belirli bir düzene koyar. Eğer ihtiyaçlarımızı karşılamış tutumlu bir insan arasının arta kalanını biriktirir. Çünkü insanlar birikim yapmazsa var ileride karşılaşmış oldukları sağlık eğitim ve benzeri ihtiyaçlarını yeterli şekilde karşılayamaz lar. Atalarımızda atasözlerinde belirttikleri gibi damlaya damlaya göl olur ayağını yorganına göre uzat gibi birçok atasözünde anlatılmak istenilen tutumlu olmanın önemini ve tutumlu Bir insanın her zaman sorumluluklarıyla hareket ettiğini benimsemişlerdir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.