Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Evet, tutumlu olduğumu düşünüyorum. Çünkü eşyalarımı temiz bir şekilde, zarar vermeden kullanırım. Evde dişimi fırçalarken muslukları boşa akıtma gerektiği zaman açarım. Bir şeyler yerken kendime yetecek kadarını önüme koyar fazlasını poşetleyip ağzını kapatarak bozulmadan muhafaza ederim.


Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Ben tutumlu israf etmeyen bir insan olduğumu düşünüyorum ve bununda farkındayım. Bunun için para mı boşa harcamam, harcamam dikkat ederim. Bir şey bana lazımsa alırım değilse almam. Muslukları gerektiği zaman açar, işim bittiği zaman kapatırım suyu boşa harcamam. Ev içerisinde sadece oturduğumuz odada ışıkları açarım ve diğer odaların ışıklarını kullanıyorsa kapalı tutarım.

Kıyafetlerimi, kalemlerini, okul çantamı, oyuncaklarımı zarar vermeden, temiz, düzenli bir şekilde özen göstererek kullanırım. Fazla ekmekleri çöpe atmam fırında kurutup kavanozlara koyarım. Yiyebileceğim kadar önüme yiyecekler koyar, kalanını paketleyerek kaldırırım.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Siz tutumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Tutumlu bir insan önceliklerini ihtiyaçlarına verir. Çok fazla ve gereksiz harcama yapmaz. Tutumlu birini insan Ayrıca aile bütçesine göre alışveriş yapar ve ona göre ihtiyaçlarının belirli bir düzene koyar. Eğer ihtiyaçlarımızı karşılamış tutumlu bir insan arasının arta kalanını biriktirir. Çünkü insanlar birikim yapmazsa var ileride karşılaşmış oldukları sağlık eğitim ve benzeri ihtiyaçlarını yeterli şekilde karşılayamaz lar. Atalarımızda atasözlerinde belirttikleri gibi damlaya damlaya göl olur ayağını yorganına göre uzat gibi birçok atasözünde anlatılmak istenilen tutumlu olmanın önemini ve tutumlu Bir insanın her zaman sorumluluklarıyla hareket ettiğini benimsemişlerdir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak