Ders Notları

Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız.

2. Sınıf Türkçe Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ben ağaç olsaydım hayatım. Güneş ile beraber uyanmak gün içerisinde etrafa ve kuşlara yuva olarak yer, sağlamak meyve vererek kuşları ve hayvanları beslemek ve gelecek. Güneş batması ile beraber uyumak gibi olurdu.


Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:   Bir kişi ağaç olsaydı eğer kökleri Derine kadar iner ve kocaman Görkem’i de insanlara hayvanlara yuva ve yiyecekler sağlayarak birçok güzelliklere sahne olurdum. Eğer ben bir ağaç olsaydım Sabahları Güneş ile beraber uyanır temiz oksijenimi canlıların yaşamı için salgılar ve kocaman görkemli güzel bir ağaç olurdum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ağaçta hayvanlar ve insanlar için büyük önem taşırlar ağaçlar doğal bir güzelliktir ayrıca araçlar oksijen salgıladıkları için temiz hava ortamları sağlamaktadır.bağışlar ayrıca birçok hayvan yuvası gibidir kuşların sincaplar’ın ve birçok hayvanın yuvası olduğunu biliyoruz ayrıca ağaçlarda yetişen meyve ve sebzeler birçok hayvan ve insanız besin kaynağı olarak kullanılmaktadır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.