Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Gazi Mustafa Kemal olmasaydı bu gün vatanımız işgal altında bağımsızlığımız ve hürriyetimizin olmadığı, camilerimizde ezan okunmayan millet olma duyguları yok olmuş, kapitalist sistemin isteklerini yerine getiren bir sömürge devleti olurduk.


Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Gazi Mustafa Kemal Paşa olmasaydı bugun Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet yoktu. Osmanlı devleti karadeniz bölgesinde küçük bir osmanlı devleti sömürge devleti olarak hayatına devam eder.

Batıda ege kıyıları izmir Yunanistan ın bir şehri olurdu. Antalya dolaylarında İtalyanların tatil şehri olur, Adana, Gaziantep, Maraş tarafları Fransız sömürgesi olarak kullanılır, Hatay bağımsız bir Türk devleti olan ikinci bir Türk devleti olur, Doğu Anadolu bölgesinde büyük ermenistan devleti kurulur, güney doğu Anadolu’da İngilizlerin himayesinde sömürge bir kürdistan kurulmuş olurdu. Marmara bölgesinde İstanbul merkez olmak üzere uluslararası yöneticilerin itilaf devletleri tarafından atanan valilerle yönetilen Hong kong misali bir devlet şehir olurdu.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı ülkemiz düşmanlardan kurtulamaz di. Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı Devleti'nin çöküşü ve düşmanları çok üzüldük milletle ve silah arkadaşları ile milli mücadeleyi başlatmış Kurtuluş savaşı'ndaki kadınların atarak ülkemizi düşmanlardan temizlendiği başarmıştır Ayrıca Kurtuluş savaşları mimari olarak bildiğimiz Mustafa Kemal Atatürk birçok yeniliği demokrasi cumhuriyete hak ve özgürlüğü Türk milletine sunmuştur
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak