Sizce besinlerin içerdiği katkı maddelerinin sağlığa başka nasıl etkileri vardır? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce besinlerin içerdiği katkı maddelerinin sağlığa başka nasıl etkileri vardır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Sizce besinlerin içerdiği katkı maddelerinin sağlığa başka nasıl etkileri vardır? Besinlerin tazeliğinin ve doğallığının önemini ansiklopedi, dergi, genel ağ gibi çeşitli kaynaklardan araştıralım. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

İnsanların vücutlarında değişiklik yaşanmıştır. Bu durum çocuklar üzerinde zihinsel olarak bozulmalarına neden olmuştur. Bunun sonucunda hayat içerisinde bir çok fonksiyonlarını yerine getirmekte zorlanmıştır.

Besinlerin doğal bir şekilde tüketilmesi hemen hemen 20 kata kadar daha fazla vitamin ihtiyacı karşılandığı bilinmektedir. Bu besinler doğal olarak alındığında kan şekerinin düzenlemesinde yarar sağlamaktadır. Ayrıca vücut yapısında ihtiyaç duyulan enerjinin daha az besin alarak karşılanmasını sağlar. Bu durumda vücudun yorulmadan daha fazla enerji alamızı sağlamaktadır. ,

Sağlıklı bir yaşam için taze besinler katkısız olarak tercih edilmesi ve gerekli olan enerji en az besinle en üst seviyede sağlanması için, mevsiminde taze besinler altın kural olmalıdır. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce besinlerin içerdiği katkı maddelerinin sağlığa başka nasıl etkileri vardır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 31 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Minee
error: Kopya Yasak