Ders Notları

Sizce bilgisayar oyunları çocuklar için yararlı mıdır, zararlı mıdır?

6. Sınıf Türkçe Sizce bilgisayar oyunları çocuklar için yararlı mıdır, zararlı mıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bilgisayar oyunları çocuklar için yararlı mıdır, zararlı mıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayar oyunları çocuklar için kullandığına göre yararlı veya zararlı olarak ifade edilebilir.

Bilgisayarda araştırmalar yapan çocuklar için yararlı iken Bilgisayar ekranında sürekli olarak oyun oynayan ve zararlı içerikler etrafında kendini geliştiren kişiler yüksekse zararlıdır.


Sizce bilgisayar oyunları çocuklar için yararlı mıdır, zararlı mıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde bilgisayar oyunları çocuklar için hem yararlı hem de zararlı olduğunu ifade etmeniz gerekir.

Yararlı olan bilgisayar oyunları tercih edildiği zaman çocukların zekasını gelişimini sağlayarak olaylar karşısında problemlerini çözmesi sağlanır ve bu sayede zihinsel psikolojik gelişimleri sağlam bir yapıya oturtulabilir.

Zararlı olan bilgisayar oyunları tercih edildiğinde ise çocuklar Asosyal bir hal alarak sorunlar karşısında pasif kalır ve zihinsel olarak da geri yönde etkileyeceğinden dolayı çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzün teknolojisinin vazgeçilmez olanaklarından biri olan bilgisayar oyunları elbette ki çocukların ilgisini oldukça çekmektedir. Bilgisayar oyunu oynarken kendi yaşımıza uygun olan oyunları tercih etmeliyiz. Elbette ki bilgisayar oyunlarından uzak kalamayız yalnız bilgisayar oyunları oynadığımız zaman yaşınıza uygun olanı seçmeniz zararlı içeriklerini ailemizle birlikte karar vermeli Ayrıca bilgisayar karşısında geçirdiğimiz zamanı muhakkak sınırlama lıyız. Çok fazla bilgisayar karşısında zaman geçirmek doğru bir davranış değildir aynı şekilde zararlı içerikler bulunan ve yaşımızda uygun olmayan oyunlarda sağlığımız için yararlı değildir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.