Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bence bilgisayar beyni kurulumu itibari ile insanlar tarafından üretilen vede insanın düşüncesine göre oluşturulan bir sistem olduğu için insandan daha zeki olduğunu düşünmüyorum.

Fakat gelecekte, yapay zeka öğrenebilen, bir sistem olacağı için insanın ince hesaplarını yapamadığı fikirleri, insandan daha hızlı hesaplayacak vede uygulayacaktır.


Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanlar bilgisayarı ilk ürettiklerinde bilgisayar bizim bu gün kullandığımız, hesap makinesi gibi bir işlem yapabilen, büyük hantal bir makinaydı.

Zaman içerisinde makine üzerine eklenen parçalar ve teknolojinin hızlı gelişmesiyle, bu cihazlar bir çok işlem yapabilir kabiliyete geldi. Bilgisayarların üzerine internet ağının bağlanması ve oluşturulmasıyla bilgisayarlar arası bilgi alışverişi hızlandı.

Ve bu gün kullandığımız bir akıllı telefon bile bilgisayarın yapabildiği işlemleri yapabilme kabiliyetine ulaştı.Fakat sonuç olarak bilgisayarlar insan zekasının ulaşabildiği en uç noktalara bir insan tarafından üretildiği için bir insandan daha zeki olduğunu düşünmüyorum.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce bilgisayarlar insan beyninden daha zeki midir? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!