Sizce bilinçli alışveriş nedir? Açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sizce bilinçli alışveriş nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce bilinçli alışveriş nedir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence bilinçli alışveriş isteklerimizden çok temel ihtiyaçlarımızı alıp karşılamaktır. Her bireyin bilinçli alışveriş yaparak kendine ve çevresine faydalı olması gerekmektedir.


“Sizce bilinçli alışveriş nedir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bilinçli alışveriş yapmak öncelikle temel ihtiyaçlarımızın satın alınmasıdır. Bilinçli alışveriş yaparak paramızı daha verimli ve ihtiyaçlarımız dahilinde harcamış oluruz. Bilinçli bir birey alışverişlerini de her zaman önceliğini ihtiyaçlarına verir. Bu şekilde birey bilinçli alışveriş yapmış olur. Bilinçli bir şekilde alışveriş yaparak bütçemizi de kontrol altına almış oluruz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce bilinçli alışveriş nedir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bence bilinçli bir alışveriş yapan biri tüketici her zaman önceliklerini ihtiyacına verir bir ürün alacağı zaman ürün hakkında araştırma yapar örneğin herhangi bir teknolojik adet alabileceği zaman kullanma kılavuzunu okur özelliklerine neler olduğunu veya fiyat olarak uygun olup olmadığını araştırır ya da herhangi bir yiyecek aldığımız zaman son kullanma tarihine bakmak satılan yerin temiz ve düzgün olup olmadığına bakmak gibi birçok şeylerle bir tüketici bilinçli bir şekilde tüketimini sağlar ve alışverişini tamamlar.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!