Ders Notları

Sizce bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün müdür? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Sizce bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün müdür? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün müdür? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün değildir.

Çünkü haklılık kurallara göre ve durumlara göre sadece bir kişinin haklı olduğu durumlar olarak ifade edilebilir.


Sizce bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün müdür? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün değildir.

Anlaşmazlık durumlarında yazılı kurallara ve yazılı olmayan kurallara göre her zaman bir kişinin haksız ve bir kişinin haklı olduğu ifade edilebilir.

Bu kurallara göre insanlar yaşamış oldukları anlaşmazlıklarda mahkemelere veya toplum içerisinde var olan bir üye giderek kimin haklı olduğu ve kimin haksız olduğu yazılı ve yazılı olmayan kurallara göre değerlendirilerek sadece bir haklı ortaya çıkar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir anlaşmazlık durumunda elbetteki iki tarafın haklı olma durumu olabilir insanlar bazen birbirlerini anlamadıkları için haksızlığa uğradıklarını veya haklı olduklarını bilemezler insanlar bazen anlaşmazlıkların temel yoğunluğun birbirine karşı olan haklı veya haklı olmama gibi duygulardan meydana geldiğini söylerler halbuki bazen yanlış anlaşılma veya yanlış konuda bilgi alma gibi temel konular yüzünden insanlar iki tarafın haklı olduğu konularda anlaşmazlık yaşayabilirler elbette ki tüm anlaşmazlıklar bile değildir bir insanın birbirine karşı olan farklı düşünceleri anlaşmazlığa sebep olabilir anlaşa bildiğimiz insanlar elbette ki her zaman adaletli ve hoşgörülü insanlardır yalnız insanoğlu bazen ne olsa sorun yaşayabildiği bu konularda haksızlığa uğrayıp uğramadığını düşünerek uzay yolunu bularak sorunları çözüm bularak açıklayabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.