Ders Notları

Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu?

6. Sınıf Fen Bilimleri Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence biz konser salonunun dışarıdaki bütün sesleri içeri girişine izin vererek inşa edilmesi var olan ortamda ve yapılan sanatı olumsuz yönde etkileyeceği için uygun olmayacağını söyleyebilirim.

Çünkü konser salonları içeride var olan sesi en iyi şekilde bulunduğu ortama yayılması ve dışarıya sesin çıkmaması şeklinde inşa edilmesi gerekmektedir.


Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde ve geçmiş dönemlerde var olan konser salonları tiyatro gibi birçok insanın bir arada çeşitli faaliyetler yürüttüğü ortamlarda sesin en iyi şekilde yayılması ve var olan ortamdaki sesin dışarıyı rahatsız etmemesi şeklinde çeşitli izalasyon malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır.

İşte bu nedenle bir konser salonunun dışarıdaki bütün sesleri içeri alarak yapılması uygun değildir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir konferans salonunda veya bir konser salonunda kapalı bir alanda yapılmış olan herhangi bir müzik veya gösterinin yalnız bulunan insanların duyması için tasarlanmış olan ses sistemleri vardır Ayrıca konser açık alanda insan elbette ki bu görüntüyü ve sesi çevredeki birçok insan rahat bir şekilde duymaktadır yalnız bazen sinemalarda bulunan sistemi örnek vermek istediğiniz zaman yalnız sinemanın bulunduğu ortamda sesin şiddetini da alabilecek yalıtım sistemleri kurulmuştur bu sayede insanlar daha iyi bir izlenime sahip olur hem de sinema dışındaki insanların busesi duymasın engellenir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.