Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu?


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Bence biz konser salonunun dışarıdaki bütün sesleri içeri girişine izin vererek inşa edilmesi var olan ortamda ve yapılan sanatı olumsuz yönde etkileyeceği için uygun olmayacağını söyleyebilirim.

Çünkü konser salonları içeride var olan sesi en iyi şekilde bulunduğu ortama yayılması ve dışarıya sesin çıkmaması şeklinde inşa edilmesi gerekmektedir.


Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzde ve geçmiş dönemlerde var olan konser salonları tiyatro gibi birçok insanın bir arada çeşitli faaliyetler yürüttüğü ortamlarda sesin en iyi şekilde yayılması ve var olan ortamdaki sesin dışarıyı rahatsız etmemesi şeklinde çeşitli izalasyon malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır.

İşte bu nedenle bir konser salonunun dışarıdaki bütün sesleri içeri alarak yapılması uygun değildir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce bir konser salonunun, dışarıdaki bütün seslerin içeri girişine izin verecek şekilde inşa edilmesi uygun olur muydu?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak