Ders Notları

Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde mi gerçekleşir? 

6. Sınıf Fen Bilimleri Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde mi gerçekleşir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde mi gerçekleşir?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde gerçekleşmez. Ortamda  var olan cisimlere bağlı olarak az veya çok şekilde yayılım gerçekleştirmektedir.


Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde mi gerçekleşir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sizce bir ses kaynağından çıkan sesin yayılması, her ortamda aynı biçimde gerçekleşmez. Sesler  her ortamda aynı biçimde yayılmaz. Yayıldığı ortamdaki cisim miktarı fazlaysa az veya kaynağına göre değişebilmektedir. Bulunduğu ortam sıvı, katı, gaz olmasına bağlıda değişir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir ses kaynağından çıkan ses dalgaları her ortamda elbisesi duymamıza imkan hazırlayamaz. Bir ses kaynağından çıkan sesin farklı ortamlarda cisimleri çarparak farklı bir şekilde kulağımıza gelebilir. Çünkü ses bulunduğu ortama göre farklılık gösterebilir bir ortamda çok fazla cisim varsa sizin tutma hızı azalır bir ortamda pasta çizimi yoksa sesini duyup bazı artar ve genişler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.