Sizce birikim nedir? Açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sizce birikim nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce birikim nedir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Birikim bence gereksiz yere para harcamayıp ilerisi için kendimize ayırıp sakladığımız paradır. Birikim yapmak ileride kendimize daha faydalı şeyler alabilmek için önemlidir.


“Sizce birikim nedir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Birikim elimizde bulunan fazladan parayı ayırıp saklamak ve biriktirmektir. Birikim yapmak ileride acil ihtiyaçlar için toplu para gerektiğinde bizlere lazım olmaktadır. Bunun dışında birikim yaparak biriktirdiğimiz paralar ile kendimiz için temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Birikim yaparak bilinçli bir tüketici olur ve paramızı daha verimli kullanmış oluruz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce birikim nedir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bence birikim bir insan sahip olduğu mal varlığını veya parasını düzgün bir şekilde toplanması düzgün bir şekilde kullanması çarçur etmemesi öncelikleri ihtiyacına vermesi gibi birçok davranışlar aklımıza gelmektedir. Birikim tutumlu olmak demektir birikim her zaman malımızı güzel bir şekilde kullanmamıza örnektir birikim yaptığımız zaman yarın bir gün zor duruma düştüğümüz zaman bir şey satın almak istediğimiz zaman veya herhangi eğitim masrafını ya da sağlık masrafları ortaya çıktığı zaman bunları kullanmak ve bu şekilde ihtiyaçlarımızı karşılamak anlamına gelmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!