Ders Notları

Sizce çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün müdür?

7. Sınıf Türkçe Sizce çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün müdür? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün müdür? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün değildir. Çünkü bazı kişiler adalet, eşitlik, güzel ahlak gibi bazı erdemlerden yoksun oldukları için onlardan uzak durmalı ve iletişim kurmamamız gerektiğini düşünüyorum.


Sizce çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün müdür? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün değildir. Bazı insanlarla anlaşmak ve iletişim kurmak zor olduğu sadece kendini düşünen bencil insanlar olduğu için iletişim bazı durumlarda zor bir hal almaktadır.

Sonuç olarak çevremizdeki bütün insanlarla geçinebilmek mümkün olmadığını ifade etmemiz gerekir. Bu kişisel genel olarak Allah ve peygamber sevgisi olmayan, adaletsiz, hoş görüsüz, kötü ve bencil insanlardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizdeki tüm insanlarla geçinmek mümkün olmayabilir çünkü her insanın farklı davranışları düşüncesi ve ahlaği vardır. Çevremizdeki insanlarla bazen anlaşmaya biliriz çünkü insanlar her şeyi yaklaşımları farklı olabilir kendi düşüncelerimize ve kendi yaralarımıza göre insan bulamadığımız zaman bazen sorunlar ve tartışmalar yaşanabilir yalnız insanlara karşı empati kurarak yaklaşmak elbetteki farklılıklarını göz önünde bulundurmak insanlarla iyi geçirmenin temel anahtarıdır insanları yargılamadan hoşgörülü bir şekilde yapmış olduğu davranışları benimseyerek elbetteki farklılıklarını bilerek anlaşmalı ve hayatımıza böyle devam etmeliyiz..

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.