Sizce çok parası olduğu hâlde bunu harcamayan insanlar mutlu mudur? Neden?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Sizce çok parası olduğu hâlde bunu harcamayan insanlar mutlu mudur? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce çok parası olduğu hâlde bunu harcamayan insanlar mutlu mudur? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bence çok parası olduğu halde bunu harcamayan insanlar mutlu değildir. Çünkü istediklerini alamazlar. Parası olmayan insanlar ellerinde para olmadığı için kendilerini teselli ederler ama onlar imkan olduğu halde yapmadıkları için suçluluk ve mutsuzluk hissederler.


Sizce çok parası olduğu hâlde bunu harcamayan insanlar mutlu mudur? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bence çok parası olduğu halde bunu harcamayan insanların hiç biri mutlu değildir. Çünkü bu insanlar cimridir. Cimri insanlar hem fakir gibi yaşarlar hemde paraları olduğu için zengin gibi yaşamak isterler. Parası olanların yaptıkları şeyleri görüp, imkanları olduğu halde yapmadıkları için strese girerler. Her insanın belli bir parası ve maddiyatı vardır. Her insan elinde olan parasına göre hareket etmeli ve buna kanaat etmelidir. Çok parası olupta bunu saklayan kişiler öldükleri zaman malları başkalarının eline geçer. Halbuki dünyada yaşarken bunu harcasalar veya fakirlere verselerdi hem kendileri hemde diğer insanlar mutlu olurdu. Ama böyle yapmadıkları için hem ölene kadar çalışırlar. Hemde istediklerini yapamadan bu dünyadan gitmiş olurlar. Bu insanlar diğer insanların ne kadar ihtiyacı olduğunu görür ve fark etmeseler de içlerinde bir mutsuzluk hissederler. Onun için çok parası olan insanlar hayallerini yapmalıdır. Paralarından fazla gelen kısmı biriktirebilirler. Böylece hem paraları bitmez hemde mutlu olurlar. Çok parası olduğu halde bunu harcamayan insanlar paralarının biteceğinden korkarlar. Halbuki dikkatli harcarlar ve çalışmaya devam ederlerse paraları bitmez. Gelecek günler için bir yandan çalışırken para biriktirirler. Bir yandan da yapmak istedikleri her şeyi yapmış olurlar. Benimde ilerde çok param olursa böyle yapmayı planlıyorum. Herkese de bunu tavsiye ediyorum. Bence en güzel yolu bu.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce çok parası olduğu hâlde bunu harcamayan insanlar mutlu mudur? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Elif
Bu sitede yer alan cevaplar bir harika sizlere çok teşekkür ederim canlar
Merve
Bir insanım çok fazla parası ve geliri varsa bu parasını kendi sağlığı eğitimi ve genel ihtiyaçları için kullanmalıdır. Ayrıca sahip olduğu ve kazanmış olduğu paradan da akrabalarında ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmak sevap kazanmasına sebep olacaktır. Bir insan çok parası varsa ve harcamıyor sa devamlı kendini kısıtlıyorsa asla mutlu olamaz çünkü Cemre bir insan hem parasını verdiği mutluluğu farkına varamaz hem de devamlı mutsuz olabilir bu sebeple insan para kazanıyorsa birçok etkinlikleri yapabilir birçok harcamaları kullanabilir ve kendine çok güzel olan atlarda zaman harcayabilir çünkü cimri insanlar devamlı sıkıntı içindedirler cömert olmak paramızı bilinçli bir şekilde harcamak ve paramızın tadına varmak bizi mutlu eder
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!