Ders Notları

Sizce, değişen toplumun gıda konusunda başka hangi yeniliklerin yapılmasına ihtiyacı var?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce, değişen toplumun gıda konusunda başka hangi yeniliklerin yapılmasına ihtiyacı var? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce, değişen toplumun gıda konusunda başka hangi yeniliklerin yapılmasına ihtiyacı var?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence, değişen toplumun gıda konusunda başka gıdaların eski doğal haline döndürülmesini ve yapay gıdaların vermiş olduğu zararlardan kurtularak ata tohumuna dönmemize ihtiyacımız var.


“Sizce, değişen toplumun gıda konusunda başka hangi yeniliklerin yapılmasına ihtiyacı var?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence değişen toplumun içerisinde daha önce görülmeyen hastalıklar ve vitamin kayıpları gibi birçok rahatsızlık yaşandığı için bitkilerin ömrünü uzatacak bu öğrencilerin yaptığı gibi doğal katkı maddeleri veya doğal koruyucular kullanılmalıdır.

Tohumu ıslah edilmeli korunmalı ve eski insanların yiyip sağlık buldukları meyve ve sebzeler günümüze eski sağlıklı haliyle tekrar yetiştirilmelidir.

Tohumların ve bitkilerin değişmesi ile beraber toplumumuzda birçok hastalıklar baş göstermiş “eski Toprak ” dediğimiz insanların daha sağlıklı olduğu görülmüş bir gerçektir.

GDO’LU ürünlerin veya yapay koruyucu yapay ilaç içeren ürünlerin sağlığa ne kadar zarar verildiği görüldüğü için bunlardan vazgeçilmeli daha sağlıklı bir hayata geçirmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.