Ders Notları

Sizce düğünler sadece aile bireylerinin katılımıyla yapılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce düğünler sadece aile bireylerinin katılımıyla yapılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce düğünler sadece aile bireylerinin katılımıyla yapılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence düğünler sadece aile bireylerine katılımıyla yapılsaydı yakın akrabalar sevdiklerinin mutlu günlerinde yanlarında olamazdı.

Ayrıca uzak yakın demeden gelen tanıdıklar birbirini göremez ve büyük mutluluklar yaşanamazdı.


“Sizce düğünler sadece aile bireylerinin katılımıyla yapılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence düğünler sadece aile bireylerinin arasında yapılsaydı herkesin beraber olduğu bu kadar coşkulu anlar yaşanmazdı.

Kalabalıklar ve herkesin aynı duygu ile orada olması insanları mutlu eden ve heyecanlandıran şeylerdir.

İnsanların ailesini bulunması çok değerli olmakla beraber diğer bütün sevdiklerinin de olması düğünü olan kişilere ayrı bir sevinç ve mutluluk verir.

Gerek gelen kişiler arasında gerekse düğüne olan kişiler arasında beraberlikten dolayı bir sevgi bağı meydana gelir.

Eğer düğünler sadece aile arasında yapılacak olsaydı bu mutluluklar yaşayamayacak ve bu oluşan Sevgi bağı oluşamayacaktı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Düğünlerde tanıdığımız akrabalarımızı çağırırız düğünlerde erkek ve kız tarafının yakınları ve yakın aile bireyleri birlikte katılır düğünlerde hep beraber şenlik içerisinde yeni evlenen çifti kutlarız düğünlerin birbiriyle olan etkileşimi ve kültürel değerimizde bir yansıması olduğunu söyleyebiliriz düğünlerde her zaman kültürel mirasımız yaşatılır düğünlerde birbirimizle beraber Güzel zaman geçiririz ve düğünler kültürel mirasımızın bir parçası olarak bilinir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.