Ders Notları

Sizce en güvenli ulaşım aracı hangisidir? Neden? Söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sizce en güvenli ulaşım aracı hangisidir? Neden? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce en güvenli ulaşım aracı hangisidir? Neden? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Şehir içerisinde en güvenli ulaşım aracı Bence Metro çünkü metrolar raylı sistemlerdir. Hat üzerine giderler karşılığından herhangi bir başka metro treni gelmez onun için hem hızlı hem de en güvenilir taşıtlardır.


Sizce en güvenli ulaşım aracı hangisidir? Neden? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde trafiğin çok hareketli ve kalabalık olduğu ulaşım sorunu olan bir şehir olduk bu Trafikte en güvenilir ulaşım aracı şehir içinde metrolar olduğunu düşünüyorum Çünkü metrolar raylı sistemler dir bir hat üzerinden giderler gelirler karşılarına herhangi bir başka metro treni çıkmaz. Șehirlerarası ulaşımda ise uçak en güvenilir ulaşım aracıdır dünya ortalamalarına göre en az kazalar uçak kazalarıdır Hem hızlı ulaşım hem rahat olduğu için uçakları tercih etmek daha mantıklıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Arabalar otobüsler bisikletler motosikletler trenler ve uçaklar kullanmış olduğumuz ulaşım araçları arasında yer almaktadır.Bu ulaşım araçlarını güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsak öncelikle trafik ışıklarının ve trafik kurallarını öğrenmemiz gerekir.eğer trafikte yaya ise alt ve üst geçitleri yaya geçitlerinin ve okul geçitlerine tercih ederek güvenli bir şekilde ulaşmamızı yapabiliriz ayrıca trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik ışık ve levhalarına ayrıca dikkat etmemiz can ve mal kaybının önüne geçecektir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.