Ders Notları

Sizce geçmişten günümüze toprak niçin bu kadar çok önemlidir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizce geçmişten günümüze toprak niçin bu kadar çok önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce geçmişten günümüze toprak niçin bu kadar çok önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence geçmişten günümüze toprağın çok önemli olmasının temel sebebi insanların besin ihtiyacının topraklardan karşılanarak insanların rahat bir şekilde besinlere ulaşabilmesi neden kaynaklandığını ifade etmemiz mümkün olacaktır.


Sizce geçmişten günümüze toprak niçin bu kadar çok önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sürekli olarak geçmişten günümüze kadar topraklarda yetişen ürünler insanlar besin olarak kullanılarak hayatlarını devam ettiren enerji elde ettiklerini ifade edebiliriz.

Bence geçmişten günümüze kadar toprağı önemli yapan bu faktördür. Besin ihtiyacının karşılanmasının temel hammaddesi olan toprak ile beraber insanlar ihtiyacı doğrultusunda istedikleri ürünleri ekerek daha fazla ürün elde edebilmekte ve bu ürünleri kendi hayatını devam ettirebilmek ve ticari amaçlı gelir elde edebilmek amacıyla ekimler yaparak insanların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaları nedeni ile toprak sürekli olarak hayatımızda en önemli faktörlerden bir tanesi olarak nitelendirilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Geçmişte insanlar geçimlerini sağlayabilmek için ve yaşamlarını sürdüren temel besinlere sahip olabilmek için tarımcılık ile uğraşmışlardır. Verimli Topraklar ve ekilen bir çok ürünün verimli bir şekilde yetişmesi geçim kaynağı ve birçok nimetim insanoğluna sunulması için oldukça önemli bir yeri vardır. Günümüzde de verimli topraklar topraktan elde edilen ürünler ve toprağın işlenmesi oldukça önemlidir. Çok eski zamanda insanlar verimli toprakların akarsuların bulunduğu bölgelere yerleşim yeri kurarak hayatlarını burada sürdürürler di. Günümüzde de çiftçilik ve tarımcılık oldukça önemli bir meslek dalı olarak bilinir

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.