Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Gelecekte insanların bir çoğunun hayatı değişecek çünkü ;teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişmekte, bu gelişime bağlı olarak insanlar ofislere veya iş yerlerine ihtiyaç duymadan evlerinde oturarak işlerini yapabilecekler. Fabrikalarda daha az insan gücüne ihtiyaç duyulacak.

Mesela bir araba fabrikasında tüm işleri robotlar yapacak vede yapay zekayla desteklenmiş bu robotlar o arabanın ne kadar sağlam olduğunu kendiler test edecekler.


Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Gelecekte bazı meslekler dünyadan kaybolup gidecek, hatta bu gün herkesin aldığı araba ehliyetlerine kimsenin ihtiyacı olmayacak.

Çünkü araçlar yapay zeka ile donatılmış oldukları için sizin söylediğiniz adrese sizi en güvenilir şekilde yolculuk yapmanızı sağlayarak götürecekler, tüm araçlar sensör sistemiyle çalıştığı için neredeyse araç kazaları sıfıra inecek. Doktorluk mesleği hastaneye ihtiyaç olmadan evlerde sizi sağlıklı yaşam programlarıyla sürekli sizi kontrol altında tutacak, vücudumuzdaki bir rahatsızlığı size anında bildirecek.

Güvenlik seviyeleri üst seviyede olacak, çip sistemli kimlik kartınız olmadan hiç bir yere girip çıkamayacaksınız. Parmak izleriniz, göz retina kayıtlarınız devletin merkezi yapay zekası üzerine kayıtlı olunacak devletle ilgili tüm işlemleriniz, bankacılık işlemleriniz telefonlar sayesinde istediğiniz noktada gerçekleştirebileceksiniz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce gelecekte insanların hayatında ne tür değişiklikler olacaktır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!