Ders Notları

Sizce günlük plan yapmak niçin önemlidir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce günlük plan yapmak niçin önemlidir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce günlük plan yapmak niçin önemlidir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Gün içerisinde yapmamız gereken her şeyi yetiştirebilmek ve günden büyük ölçüde verim alabilmek için plan yapmak çok önemlidir.


“Sizce günlük plan yapmak niçin önemlidir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Plan sayesinde gün içerisinde neye ne kadar vakit ayıracağımızı belirlemiş oluruz.

Böylelikle her şeye zaman ayırır ve bazı şeyleri yaparken bazı şeylerden geri kalmış olmayız.

İnsan belirli bir plan yapmadığı zaman çok şeyi unutabilir veya bir şeyle çok ilgilendiğini fark etmeden diğer önemli işlerinden geri kalabilir.

Sayesinde hem eğlence bir oyuna hem ailemizle vakit geçirmeye hem de ödevlerimiz gibi sorumluluklarımıza zaman ayırabilecek ve bir yönü nasıl verimli kullanabildiğimizi göreceğiz.

Bazen bazı şeyler için zaman olmadığını söylesek de aslında baktığımız zaman zamanın olmaması değil sadece plansız bir günün geçmesi sebebiyle vakit bulamamaktır.

İşte bu yüzden plan yapmak günün verimi için çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sizce günlük bir plan yapmak ne kadar önemlidir ve günlük işlerimizi bir klana soktuğumuz zaman ne kadar faydalı olacak zamana sahip olduğumuzu anlatan bu cümlede bize anlatılmak istenen günlük zamanımızı görev ve sorumluluklarımıza yapacaklarımıza ayırdığımız zaman daha verimli bir yaşam daha güzel bir eğitim daha güzel bir şekilde sorumluluklarımız ve görevlerimizi yaptığımızı anlatan birçok plan şeklinde hayatımızı sürdürdüğümüzü görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.