Ders Notları

Sizce Habeşistan kralı Mekkeli müşriklerin isteğini niçin kabul etmemiş olabilir?

4. Sınıf Din Kültürü Sizce Habeşistan kralı Mekkeli müşriklerin isteğini niçin kabul etmemiş olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bunu adaletinden dolayı yapmıştır. Habeşistan kralı adaleti ile tanınmaktaydı. Zaten ondan dolayı hicret olarak  ilk orası tercih edilmişti. Adaletli kral , Müslümanları dinlemiş ve kendi kitaplarında yazan , gelecek olan peygamberin bu peygamber olduğunu anlamıştır. Bu yüzden onları geri vermemiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İslam’ın yayılması ve tanıtılmasında önemli yeri ve önemi olan kral Habeşistan kralı Ferdi tutumlar ve bilgilerle Ayrıca er zaman anlayışlı olmasıyla İslam’ın daha iyi bir çıktı tanıtılmasına ve anlatılmasına yardımcı olmuştur. İlk mekke’den Medine’ye göç eden mücahitlerin burada İslamiyeti yaymak İslamiyeti anlatmak amacıyla gittiği bu şekilde ve çeşitli bölgelerde İslamiyet daha iyi bir şekilde tanıtılmıştır insanlara doğruya güzele iyiliğe yönlendiren İslam dininin tanıtılması toplum açısından büyük önem bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.