Ders Notları

Sizce insan yardım almadan hayatını sürdürebilir mi? Niçin?

8. Sınıf Din Kültürü Sizce insan yardım almadan hayatını sürdürebilir mi? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce insan yardım almadan hayatını sürdürebilir mi? Niçin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
İnsan yalnız başına yaşayamaz. Her insan mutlaka yardıma muhtaç olur. İnsanlar hayatına devam eden canlılardır. İnsanın hayatına devam edebilmesi için birilerinden mutlaka yardım alması gerekir.
Hiçbir canlı yalnız var olamaz. Yalnızlık sadece Allah’a c.c. mahsustur. Allah insanları yalnız yaşasın diye yaratmamıştır. İnsanlar çift yaratılmıştır.


Sizce insan yardım almadan hayatını sürdürebilir mi? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Hiç bir insan mükemmel, kusursuz değildir. Mutlaka insanın yardıma ihtiyaç duyduğu hayatını idare etmek için birilerinden destek alması gerektiği zamanlar olacaktır. İnsanoğlu yaradılışından dolayı çift olarak yaratılmıştır. Çünkü insanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Birbirlerine yardımlaşma ile hayatlarını sürdürürler. Buna örnek verilebilecek, kültürümüzde bazı deyimler vardır.

  • Komşu komşunun külüne muhtaçtır.
  • Bir elin nesi var iki elin sesi var..

Gördüğümüz gibi kültürümüzde de insanların birbirlerine ihtiyaç duydukları belirtilmektedir. İnsanlar yanlız yaşayamazlar çünkü insanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevre çevremizde şöyle bir baktığımız zaman manav doktor market hemşire öğretmenlerin ve çeşitli birçok fabrikaların üretim yerlerinin ya da ihtiyaçlarımızı karşılayan diğer kuruluşların olduğunu görürüz. Bunların yanı sıra ayrıca aile bireylerimiz arkadaşlarımız komşularımız ve akrabalarımız da vardır bunlarla bir arada yaşamamızın en temel ihtiyacı elbette ki bir insan tek başına yaşayamayacağın çünkü insanlar birbirlerini her zaman ihtiyaç duyar yalnız maddi olarak değil manevi olan ihtiyaçlarını insanlarla beraber karşılar bu sebeple tüm meslekler de tüm alanlarda ve dün manevi ortamlarda insanlarla beraber Yaşar ve ihtiyaçlarımızı bu şekilde karşılayabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.