Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İnsan zekasının bir sınırı vardır, insan zekası olduğundan fazla çalışmaya başladığı zaman sonuçları delilik seviyesiyle bitmektedir. Tarihimizde fazla zeki insanları deli diye nitelemiş, deli gözüyle bakılmış, insanlar bulunmaktadır. Çünkü diğer insanlardan farklı olan bu zeki insanlar, toplum içinde sivrilmiş ve dikkat çekmişlerdir.


Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Beyin ve zeka bir insanın alabileceği kapasiteyle okuyarak, eğitilerek gelişebilmektedir. Bazı insanlar okuduğu veya öğrendiği bir şeyi sıradan bir şekilde öğrenirken bazı insanlar ise bunu öğrenme hızı, normal bir insanın öğrenmesinden çok daha hızlıdır. Bu tip insanlar zeki insanlar olarak değerlendirilir. Zeki insanlar öğrendikleri bilgileri, kendi mantıklarıyla geliştirerek, farklı buluşlar ve teoriler üretebilirler. Nasıl uzay ve evrenin bir sınırı yoksa zekasında bir sınırı olmadığı varsayılır, fakat tarihte de gördüğümüz, toplum içerisinde de farklı kalan bu zeki insanlar toplum tarafından her zaman yadırganmış veya deli olarak nitelendirilmiştir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce insan zekâsının bir sınırı var mıdır? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!