Sizce Kur'an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce Kur’an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Sizce Kur’an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce Kur’an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Kuranı kerim dünyevi hayat ve dünyevi hayatın dışında gözle göremediğimiz canlılar farklı dünyalara ait yaratılmışlar, evren, ay, güneş, gezegenler dünya hayatı bittikten sonraki yaşam hakkında bilgiler, ölümden sonraki yaşam hakkında bilgiler gibi insanları aydınlatabilecek farklı konularda Bilgiler vermektedir.

İnsanı bu dünyada iyiye güzele yönelip mutlu, huzurlu bir yaşam sürmesini amaçlar bu yolda insanlara inanç ibadet ve Ahlak konularında açıklamalarda bulunur.


Sizce Kur’an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Kuranı Kerim dünya üzerindeki tüm insanlara gönderilmiş son rehber, son kutsal kitaptır. Geldiği gün gibi bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Ü açıdan yazıldığı günden günümüze kadar insanların yol göstericiyi bir kaynak durumundadır. Kuranı kerim inanç, ibadet ve Ahlak konularında insanlara açıklamalarda bulunur ve yol gösterir.

Kuran-i kerim insanlara Allah’ın varlığını ve birliğini ona nasıl inanılacağını, nasıl ibadet edileceğini anlatır. İnsanların Allah’a ve diğer insanlara karşı sorumluluklarını bildirir. Evreni, dünya üzerindeki tüm canlıları vede dünya üzerinde olan her olayın kaynağının Allah olduğunu anlatır. Gözle görebileceğiniz veya göremediğimiz başka dünyevi varlıkların hakkında bilgiler verir.güneşi ayı, yıldızları, gezegenlerin yaratıcısı insanların ölümden sonraki yaşamları hakkında bilgiler verir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce Kur’an hangi konularda açıklayıcıdır? Niçin?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 28 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Zülal
error: Kopya Yasak