Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Kureyş Suresinden çıkarılabilecek en büyük mesajlardan biri bence Allah’ın vaadinin mutlaka geleceği ve bir insan davası uğurun da sabırla çalışırsa mutlaka yardım olunacağıdır. Ayrıca Kabe’nin Allahuteala tarafından korunduğudur.


Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Kureyş , Nazr b. Kinane ‘ nin oğullarıdır. Kureyşlilere , Allahu Teala , yaz ve kışın Arap baskınlarından emin bir şekilde ticaret kervanları göndermeleri ,Ve Kabe’de olan güven ortamının başka yerlerde bulunmadığı bu gibi nimetler sebebiyle Allahu Teala‘yı ibadete yönelmeleri konusunda uyarılmalarıdır. Çıkarılabilecek olan mesaj ise Allahu Tealanın kullarına vermiş olduğu nimetler ,Kabe’nin korunuyor olması ve bir kimsenin Allah’a güvenmesi Sonunda mutlaka er veya geç Allah tarafından yardımın geleceğinin kesin olduğubunuda mutlaka er veya geç Allah tarafından yardımın geleceğinin kesin oldudur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce Kureyş suresinden başka ne gibi mesajlar çıkarılabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 28 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Zülal
error: Kopya Yasak