Ders Notları

Sizce salgın hastalık olayının çok boyutlu bir şekilde nasıl ele alınabilir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce salgın hastalık olayının çok boyutlu bir şekilde nasıl ele alınabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce salgın hastalık olayının çok boyutlu bir şekilde nasıl ele alınabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Salgın hastalıklarının çok boyutlu şekilde ele alınması hasta olan ve olmayanların sebepleri, hastalık süreci ve hastalığın sonundaki sonuca bakılarak bulunur.

Bence salgın hastalık olayının çok boyutlu bir şekilde ele alınması hastalığın çıkış yeri ve çıkış şekli, nasıl bulaştığı, kimleri nasıl ve ne şekilde etkilediği, hastalığı kimin yendiğini ve kimin ağır geçirdiğini, tedavi yollarını ve hangi ilaçların hastaya iyi ve kötü geldiğini ele alınarak öğrenilir.


“Sizce salgın hastalık olayının çok boyutlu bir şekilde nasıl ele alınabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Salgın hastalıklar bütün dünyayı yakından ilgilendiren ve tedbir alınması gereken zor süreçlerdir.

Salgın hastalıklar bulaşıcı olduğu için bütün insanları ilgilendirmekte ve herkesin tedbir almasını gerektirmektedir.

Salgın hastalıkların tanınması ve tedavisini mümkün olması için çok boyutlu bir şekilde ele alınması lazımdır.

Salgın hastalıkla mücadele etmek için hastalığı yakından tanımak ve etkileri hakkında bütün bilgilere sahip olmak gerekir.

Salgın hastalıkların çok boyutlu bir şekilde ele alınması hastalığın sebeplerine, nasıl olduğuna dair sürece ve sonuç ele alınarak olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tarih boyunca salgın hastalıklar verem tifo çiçek hastalığı veya ter hastalığı olarak bilinen birçok hastalığın birçok insanın canının Yok olmasına ve birçok insanın hastalıktan çok fazla acı çekmesine sebep olmuştur salgın hastalıklar beni ne zamanlardan sonra insanlara hızlı bir şekilde yayılabilir bu hastalıklar önlemek için öncelikle birbirimize karşı olan yakınlığı ve mesafenin ayarlanması gerekir daha sonra elbette ki bu salgın hastalıkların tedavi yöntemleri ve aşıları uygulanarak salgın hastalıkların önüne geçilebilir sağlıklı hastalıklarda özellikle temizlik ve dikkat edilmesi gereken kurallara uymak oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.