Ders Notları

Sizce sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda hangi değişikliklere neden olabilir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda hangi değişikliklere neden olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda hangi değişikliklere neden olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda gerek kültür gerek düşünce açısından köklü değişikliklere neden olabilir.

İnsanlar birbirlerinden kolaylıkla etkilenebileceği için sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması durumunda ufukları açılacak farklı görüşleri tanıyacak ve kendilerini sosyal alanda geliştirmek için birçok imkan bulacaklardır.


“Sizce sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda hangi değişikliklere neden olabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanlar çocukluk çağından ta ki ölünceye kadar farklı duygu ve zevklere sahip olabilirler. İnsanların düşünceleri içlerinde bulunmuş oldukları ortamda etkilenebilir ve insanlar fikirlerini bu şekilde değiştirebilirler.

Sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanların ufkunu geliştirecek ve insanların geniş bir genel kültüre sahip olmasını sağlayacaktır. Farklı insanlar tanımak ve farklı kültürlerle karşılaşmak insanların fikir yapısında büyük değişiklikler sağlayacak eğer objektif ve yararlı bakmayı sağlayabilirse ufku gelişecektir.

Sosyal hayatın canlılığı ve çok seçenekli olması insanlarda iyi yönleri olabildiği gibi güzel alışkanlıklara veya kötü huylara da kapı aşabileceğinden insanların tercihine daha iyi yapması doğru ile yanlışı güzel bir şekilde ayırt etmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.