Ders Notları

Sizce uçurtmanın bir çocuk için önemi nedir?

6. Sınıf Türkçe Sizce uçurtmanın bir çocuk için önemi nedir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce uçurtmanın bir çocuk için önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence uçurtmanın bir çocuk için önemi çok fazladır Çünkü uçurtma uçan çocuk arkadaşları ile beraber güzel zamanlar geçirerek ufkunu genişletir ve gökyüzünde süzülen rengarenk uçurtmalarla beraber Hayal dünyasına da dalarak yeni şeyler öğrenir.


Sizce uçurtmanın bir çocuk için önemi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence uçurtmanın bir çocuk için öneminin fazla olmasının temel sebebi çocuğun sosyal olarak belli bir arkadaş ortamında kendini geliştirmesi sorunlar etrafında kendi çözüm yollarını bulması ve arkadaşları ile güzel zamanlar geçirerek mutlu olması uçurtma uçurtmanın önemini ifade etmekle yeterli olacaktır.

Uçurtmanın hazırlanışı esnasında yardımlaşma ve dayanışma ile Rengarenk uçurtmanın yapılması bizlere insanlar arasında yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu ifade etmekle beraber uçurtmanın uçurulması esnasında arkadaşlarla yardımlaşma ile beraber uçurtmanın gökyüzüne uçması ve gökyüzünde yer alan uçurtmanın insanlığın ufkunu geliştirmesi açısından çocukların gelişiminde uçurtma büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence bir uçurtmanın çocuğun hayallerinin kurulmasında ve kuşlar gibi özgürce uçmak için oynadığı en güzel oyuncaklardan biri olarak sayılır. Özellikle Bahar ve yaz aylarında uçurtma çok fazla uçurulur. Rengarenk renkleri ile püskülleri ile gökyüzünde uçuşan uçurtmanın oyununa dalmak koşarak uçmasını görmek çocukları çokça mutlu eder. Çocukların birçoğu uçurtma uçurmayı severler. Uçurtmalar çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.