Ders Notları

Sizce, ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu hangi yönlerden etkiliyor? Tartışınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce, ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu hangi yönlerden etkiliyor? Tartışınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce, ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu hangi yönlerden etkiliyor? Tartışınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence , ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu madde ve manevi kültürünün zenginleşmesi ve böylece birçok kültür barındırması ile etkiler.

Bu kadar fazla kültürü bir arada barındırması ile birlik ve beraberlik duygusunu arttırır aynı zamanda birçok turistin ülkemize gelmesini sağlar.


“Sizce, ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu hangi yönlerden etkiliyor? Tartışınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence, ülkemizdeki kültürel çeşitlilik toplumumuzu olumlu yönde etkilemekte birçok fikir ve anlayış bir arada olarak dayanışmayı beraberinde getirmektedir.

Milli değerler beraber olunca aradaki sevgi ve saygı bağı artmakta ve vatandaş ülkesine karşı ayrı bir bağla bağlanmaktadır.

Ayrıca kültürel çeşitlilik farklı kültürleri olan ön yargımızı kırmakta ve böylece daha sevgili ve kucak açıcı bir hale gelmiş olmaktayız.

Kültürümüzde olan bu farklılıklar diğer ülkelerde bulunan kişilerin de ülkemize gelmesini ve bu şekilde turistlerin ülkemize katkı sağlamasını da sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yöreden yöreye farklılık gösteren geleneksel düğünlerimiz mevlütlerimiz kıyafetlerimiz oyunlarımız çalgılarımız içeceklerimiz ve alt taraflarımız elbette ki ülkemizin zenginlik açısından geniş olmasına ve gelişmiş kültürüne ve zengin kültürüne örnek olarak gösterilen bir davranış olarak nitelendirilebilir. Ülkemizde farklı birçok güzelliğin olması farklı kültürlerin olması ülkemizin birçok farklılıklara rağmen bir arada çeşitli ve güzel bir şekilde olduğunu gösteren en güzel örneklerden biri olarak sayılabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.