Ders Notları

Sizce yazı bulunmasaydı yaşamımız nasıl olurdu?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizce yazı bulunmasaydı yaşamımız nasıl olurdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce yazı bulunmasaydı yaşamımız nasıl olurdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Yazının bulunması dünya tarihinin başlaması dır. Yazı olmadan önce tarih yoktu insanlar taş devrinde idi. Gelişmeler ve ilerleme yazıyla başlamıştır.
Yazı insanların ilerlemesini sağlamış yıllar içerisinde yazının sayesinde ölçümler kodlar formüller gibi bilgi depolamaları sayesinde bilgiler birikmesi ile bugün yaşadığımız modern dünya oluşmuş tur.


Sizce yazı bulunmasaydı yaşamımız nasıl olurdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Yazı var olmasaydı yaşantımız  olmadığından daha kadar zor olurdu. En başta insanlarla iletişime geçmemiz çok daha zorlu bir hal alırdı. Haberleşme alanında sıkıntılar olduğu  gibi hayatımızın her alanında bizi bekleyen olumsuzlukları görmemiz kaçınılmaz olurdu.
Teknoloji gelişmez  taş devrinde yaşamaya devam ederdik. İnsanoğlu için yaşam oldukça önemlidir ve kendi beklentilerini karşılamaları gerekmektedir.
Yazı olmadan kendimizi bilerek yaşantımızda adım adım ilerlemeler sağlamalıyız. Yazının olmadığı  bir dünyada gelişme ve ilerlemeden söz etmek imkansız olurdu. Kısacası bugün yaşadığımız dünya olmazdı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bence yazı bulunmasaydı insanlar ihtiyaç duydukları kaynakları rahat bir şekilde bulamazsın da bunun yanı sıra çeşitli bilgiler de araştırma yapan ve çeşitli kaynakları ulaşabilme imkanı kısıtlı ardı insanların birbirleri ile iletişimini azaltır the yazı bulunmasa da elbette ki eğitimli olmazdı eğitim büyük bir bölümü yazıya bağlıdır ya da sayesinde eğitim-öğretim hayatımızı tamam diyoruz eğer yazı hayatımızda olmasaydı birçok alanda gelişimi ve yenilikleri takip edemez dik elbette ki farklı bölgelerde farklı bölgelere bilgileri aktarmak ve bilgilerin saklanması yazı sayesinde olabilmektedir duygu ve düşüncelerimizi de yazı sayesinde ifade ettiğimiz unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.