Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı'ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur? | Forum Sayfa Cevapları

Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı’ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı’ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur? Düşüncelerinizi söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı’ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur? Düşüncelerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Bana göre günümüzde bilimin gelişmesinde aydınlanma çağı’ndaki gelişmelerin Büyük bir rol oynadığını ifade etmek ve gelişmelerin temelini attığını söylemek mümkün olacaktır.

Aydınlanma çağında var olan tıp alanında sanat alanında bilim alanında yapılmış olan birçok gelişme ve icat ile birlikte günümüzde var olan gelişmiş aletlerin ve hastalıkların çözümü bulunmuş ve bu sayede daha güzel bir dünya için aydınlanma çağında yapılmış olan yenilikler ve icatlarının temelini oluşturduğunu ifade etmek doğru olacaktır.


Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı’ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur? Düşüncelerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzde bilimin gelişmesinde aydınlanma çağı’ndaki gelişmeler büyük rol oynadığını ifade edebiliriz. Günümüzdeki gelişmelerinin altyapısını ve temelini oluşturan aydınlanma çağı’ndaki yapılmış olan icatlar ve yeniliklerdir.

Aydınlanma çağında bilim sanat teknoloji gibi alanlarda yapılan çalışmalar zaman içerisinde insanların ihtiyaçlarına göre şekillenerek gelişim göstermiş Bu da günümüzde var olan bizlerin rahat bir şekilde yaşamamızı sağlayan icatların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Sonuç olarak günümüzde yapılmış olan sağlık alanında iletişim alanında ulaşım alanında birçok alanda yapılmış olan teknolojik icat ve gelişmeler aydınlanma çağında yapılmış olan icat ve gelişmelerin eseri olduğunu söyleyebiliriz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Size göre günümüzde bilimin gelişmesinde Aydınlanma Çağı’ndaki gelişmelerin nasıl bir etkisi olmuştur?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak