Ders Notları

Size haksızlık yaptığını düşündüğünüz bir arkadaşınız sizden yardım istese ona nasıl davranırsınız?

8. Sınıf Din Kültürü Size haksızlık yaptığını düşündüğünüz bir arkadaşınız sizden yardım istese ona nasıl davranırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size haksızlık yaptığını düşündüğünüz bir arkadaşınız sizden yardım istese ona nasıl davranırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yine de yardım ederim. Her ne kadar aramızda sıkıntı olsa da bir sen yardım istediği zaman yapılması gereken davranış ona yardım etmektir.


Size haksızlık yaptığını düşündüğünüz bir arkadaşınız sizden yardım istese ona nasıl davranırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bazen arkadaşlarımızla aramızda sıkıntılar olabilir. Bütün sıkıntılar orta bir noktada buluşularak çözülebilir. Arkadaşlarımla bazen ciddi bazen de küçük sıkıntılar yaşıyoruz. Yine de kalbimi kırık olduğu  ve bana haksızlık yaptığını düşündüğün bir arkadaşım benden yardım istediği zaman ona yardım etmeye çalışırım. Çünkü insana yakışan şey budur. Böyle yapınca o arkadaşımda yaptığım iyilik sebebiyle yaptığından pişman oluyor ve aramızdaki kırgınlık büyük bir dosta dönüşüyor. Çünkü iyilik her zaman kazanır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bize haksızlık yapan bir arkadaşımız bizden yardım istediği zaman elbette ki isteksiz bir şekilde yardım edebiliriz ya da ona yaptığı hatayı söyleyerek bu hatasının farkında olmasını sağlayarak ona yardım edebiliriz. Arkadaşlarımız arasında bir sorun olduğu zaman veya bir haksızlık yaşandığı elbetteki adaletli bir şekilde çözmek gerekir çünkü ulaşabilecek çözümlerin uzlaşı yoluyla çözülmesi arkadaşlar arasındaki güzellikleri ve ilişkileri düzeltilecektir elbetteki haksızlığa uğradığımızda düşündüğümüz bir arkadaşımız bizden yardım istediği zaman ona yardım etmeli ve onu yüzüstü bırakmamalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.