Ders Notları

Size özel bir eşya tasarlandığını düşününüz. Neler hissederdiniz?

3. Sınıf Türkçe Size özel bir eşya tasarlandığını düşününüz. Neler hissederdiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size özel bir eşya tasarlandığını düşününüz. Neler hissederdiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Öncelikle beni düşündükleri için çok teşekkür ederdim. Bana özel bir eşya tasarlanması beni çok mutlu ederdi, kendimi çok özel hissederdim.

O eşyanın büyük, küçük, pahalı yada ucuz olmasının benim için bir farkı yoktur, önemli olan beni düşünmüş olmalarıdır.


Size özel bir eşya tasarlandığını düşününüz. Neler hissederdiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Beni düşünerek, bana özel tasarlanan bir eşya bana bu dünyada verilen en güzel ve özel  hediye olurdu. Bu eşyayı hayatım boyunca özenle korurdum, kullanılacak bir eşya ise kullanır, hatıra olacak bir süs eşyası ise de evimin en güzel köşesinde onu korur ve saklardım.

Bir hediyenin benim için değeri, sadece bana özel olması değildir. O kişinin beni düşünüp bana hediye etmesi yeterlidir. İnsanları sevmeyi, değer vermeyi bilirsek onlardan bize gelen eşyalara, hediyelere de değer veririz. Hiç bir hediyeyi küçümsememeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bizim için yapılmış veya bizim için tasarlanmış bir hediye veya bir eşya gördüğümüz zaman oldukça mutlu oluruz bu eşyanın büyüklüğü küçüklüğü pahalı ve ucuz olması önemli değildir bizim için yapılması ve bizim düşündüğüm için düşünülmesi bizi oldukça sevindirir. zaten hediyeleşmek birbirimize karşı önem ve değer verdiğimiz in belirtisidir. Birbirini seven insanlar birbirine karşı çeşitli hediyeler vererek birbirlerini sevinirler.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.