Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Beni diğer insanlardan ayıran temel özellikler fiziksel ve kişisel özelliklerimdir. Saç rengim, göz rengim ve boyum örnek olarak gösterilebilir. Kişisel olarak ise hızlı konuşuyor olmam ve zeki olmam beni diğer insanlardan ayıran temel özelliklerdir.


“Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Beni diğer insanlardan farklı kılan fiziksel ve kişisel özelliklerim vardır. Örnek vermek gerekirse beni diğer insanlardan ayıran fiziksel özelliklerim, göz rengim, saçlarımın şekli, boyum ve yüz şeklimdir. Kişisel olarak ise dürüst olmam, duygusal olmam ve çalışkan olmamdır. Bu özellikler beni diğer insanlardan ayıran temel unsurlardır. Bu tür özellikler kişiden kişiye değişiklikler göstermektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Diğer insanlardan birçok farklı yönümüz olabilir bunlar bazen fiziksel bazen de duygusal yönlerimiz olarak bilinmektedir sizlerin de diğer insanlara karşı fiziksel özelliklerimizin neler olduğunu inceleyerek öğrenebilirsiniz örneğin siz diğer arkadaşınızdan daha uzun olabilirsiniz arkadaşınız da sizden daha açık tenli beyaz tenli olabilir bunların insanların dış görünüşlerindeki farklılıklar olarak gösterilebilir. Ayrıca insanların farklı duygusal ve zihinsel zekaları ve farklılıkları da vardır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!