Ders Notları

Sizi günlük hayatta motive eden söz ve davranışlar nelerdir?

7. Sınıf Türkçe Sizi günlük hayatta motive eden söz ve davranışlar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizi günlük hayatta motive eden söz ve davranışlar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların başarıya giden yolda öncelikle motive olmaları gerekmektedir. Bunu hem kendileri birbirlerini motive ederek, hemde yakınlarından duydukları sözler ve davranışlar ile yapabilirler. Motive olur, inanır ve hedeflerimize giden yolda azimle yürürsek yapamayacağımız hiç birşey yoktur.


Sizi günlük hayatta motive eden söz ve davranışlar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda bizi motive edecek kendi kendimize iyi gelecek bizi canlandıracak sözler ve davranışlarımız kendimizce vardır. Mesela ven sabahları kalktığımda okula gitmeden duş alır ve kahvaltımı yaparım.

Bu bana kendimi çok iyi hissettirir. Daha sonra aynanın karşısına geçip saçlarımı tarar. Tokalar takarım. Bu gün hiç kimsenin beni üzemeyeceğini, bu hayatta en değerli şeyin kendim olduğunu aynada kendime söylerim. İyi ki varım diyede tekrarlarım.

Annem ders çalışacağım ve sınavım olduğu günlerde bana sevdiğim kurabiyeleri yapar ve mutlu bir şekilde ders çalışabilmem için bana ortam hazırlar. Bana ne kadar güzel bir kız olduğumu, inandıktan ve istedikten sonra başaramayacağım hiçbir şey olmadığını tekrar tekrar söyler. Buda beni çok mutlu eder.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda bizi motive edecek sözlerin başında yapabilirsin başarabilirsin çalışırsan elde edemeyeceğiniz bir şey yoktur sabırla ve azimle bu işi başarabilirsin gibi sözlere örnek olarak verilebilir. Hedef ettiğimiz e başarmak istediğiniz bir konuyu elbet işte zorluklardan geçerek ve çevremizdeki insanların katkısıyla içimizdeki azim duygusu ile başarabiliriz. Aile bireylerimiz arkadaşlarımız dostlarımız büyüklerimiz ve öğretmenlerimiz yanımızda destekçimiz olarak olduğu zaman başarıya daha güzel bir şekilde ulaşabiliriz. Çünkü sevdiklerimizi motive edici sözleri bizleri başarıya bir adım daha yaklaştırır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.