Ders Notları

Sizin çevrenizde, ramazan ayında diğer zamanlardan farklı olarak neler yapılmakta, toplumda ne gibi değişiklikler görülmektedir?

5. Sınıf Din Kültürü Sizin çevrenizde, ramazan ayında diğer zamanlardan farklı olarak neler yapılmakta, toplumda ne gibi değişiklikler görülmektedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Herkes alışverişe çıkıp, sahur ve iftar hazırlıkları yapıyor. Sahur için saatler kuruluyor veya o saate kadar insanlar uyumuyor. Tan yeri ağardıktan sonra insanlar bir şeyler yiyip içmiyor ve akşama kadar bekliyorlar. İftara insanlar davet ediliyor , büyük sofralar hazırlanarak beraber olunuyor. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayında çevremizde ve toplumumuza olan değişikliklere örnek vermek istediğimiz zaman insanların sahura kalktıklarında oruç tuttuklarını iftarı yaptıklarını Ayrıca teravih namazına gittiklerini görebiliriz. Ramazan ayında insanlar ibadete büyük önem verir kur’an-ı Kerimler hatmedilir tesbihatlar çekilir büyük önem verilen ibadetler her zaman tekrarlanır zekat fitre sadaka kadar artırılır insanları güzel ahlaklı olmaya yönlendirilir peygamber efendimizi anmak için bir sürü salavat çekilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.