Ders Notları

Sizin oyunlarınız ile aile büyüklerinizin oyunları arasında nasıl farklar vardır? Bu farkların nedenleri sizce nelerdir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sizin oyunlarınız ile aile büyüklerinizin oyunları arasında nasıl farklar vardır? Bu farkların nedenleri sizce nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Benim oyunlarım da aile büyüklerimin oyunları arasında teknolojik olarak farklılıklar gözlerse de bazı benzerlikler de vardır.
Ancak Bizim bulunduğumuz yaşam çerçevesinde gelişen teknoloji ile beraber bilgisayar ve tablet oyunlarının olması bizlerin farklı oyunlar oynamasına imkan tanımıştır. Bu imkan geçmiş dönemlerde olmadığı için aile büyüklerimiz bu oyunlardan yoksun kaldığını ifade etmek mümkün olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile büyüklerimizin oynamış olduğu oyunlarla bizim oynadığımız ay’ın arasında farklılıklar vardır çünkü yetişkinler ve çocuklar farklı oyunlar oynamaktan hoşlanır bazen ise yetişkinler ve çocuklar aynı oyunlar oynamaktan de hoşlanabilir bazen büyüklerimizin aile bireylerimizin bizimle küçükler gibi oyun oynadığını görürüz çok mutlu oluruz bizim oyunlarımıza katıldığı zaten çok mutlu oluruz aynı şekilde büyüklerin oynadığı oyunlar kendi yaşlarına uygun bir şekilde oynadıkları için farklılık gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.