Ders Notları

Sokak hayvanları için neler yapılabileceğini arkadaşlarınızla tartışınız.

7. Sınıf Türkçe Sokak hayvanları için neler yapılabileceğini arkadaşlarınızla tartışınız.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sokak hayvanları için neler yapılabileceğini arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sokak hayvanlarına herkes az miktarlarda da olsa düzenli yiyecek ve içecek gibi destekler de bulunursa sokak hayvanlarının birçoğu aç ve susuz gezmez. Hayvan barınaklarına destek verilmesi ve bu konuda insanların bilinçlendirilerek reklamlar yapılması gibi toplumsal faaliyetlerde bu konuda etkili olur.


Sokak hayvanları için neler yapılabileceğini arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sokak hayvanlarını korumak o bölgede yaşayan insanlara insani sorumluluğudur. Hayvanların yeme , içme ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamaları da lazımdır.

Hayvan barınaklarına az miktarda da olsa destek vermek ,bu konuda olan dernek ve kuruluşlara yardımda bulunmak ,maddi ve manevi destekleri bu konuda esirgememek büyük bir katkıdır.

İnsanların görmüş oldukları sokak hayvanlarına iyi davranmaları ve onlara zarar vermemeleri ,onların içecek ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaları da sokak hayvanlarının sıkıntılarını azda olsa giderecek ve onlara destek olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde görmüş olduğumuz sokak hayvanlarına yapabileceklerimizi arkadaşlarımıza tartışabiliriz. Örneğin sokak hayvanlarına yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabiliriz evimizde artan ekmekleri ve evimiz artan yemekleri bir kaba koyarak yemelerini sağlayabiliriz özellikleri su gibi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan bu sokak hayvanlarından bir kap su koyarak elbetteki su ihtiyaçlarını karşılamak bugündür Ayrıca sokak hayvanları özellikle kış aylarında para alacak yerleri bulmakta zorlandıkları için kulübeler küçük kutu var yaparak burada para almalarını ve sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlayabiliriz sokak hayvanlarına yapabileceklerimiz gibi ayrıca zarar vermekten onları incitmekten ve korkutmaktan da çekilmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.