Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Türkiye üzerinde oldukça fazla sokak hayvanı bulunmaktadır. Bu sokak hayvanları genellikle insanların bir hevesle beslemek için aldığı daha sonra hevesleri geçtiği zaman umursamaz bir şekilde sokağa attığı hayvanlardır. Bu hayvanları korumak için barınaklar, besleme noktaları ve gerekli aşılar yapılabilir.


Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sokak ta en fazla bırakılan hayvanların en başında köpekler daha sonra kediler gelmektedir. Kediler ve köpeklerin üremeleri engellenmediği için sokakta sokak hayvanları bir sorun haline gelmeye başlamıştır.

Bu canlıların korunması için belediyeler tarafından barınaklar oluşturulabileceği gibi sokak hayvanları koruma dernekleri ve vakıflar oluşturarak, bağışçılar tarafından gelir elde edilerek, bu hayvanlara barınaklar sokak içerisinde oluşturulacak belli noktalarda beslenme alanları ve bu hayvanların çevreye tehlike yaymamaları için gerekli aşıları yapılarak yaşamları sürdürmeleri sağlanabilir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Merve
Çevremizde gördüğümüz kedi köpek kuş güvercin gibi hayvanlar sokak hayvanları Iğdır. Sokak hayvanlarının bizimle beraber yaşadığını unutmamamız gerekir. Sokak hayvanlarının bakımını beslenmesini üstlenmek vatandaşlık görevi gibidir. Ayrıca sokak hayvanlarının soğuk günlerde barınacak bir ortam hazırlamak sıcak günlerde ise yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimiz gibidir. Ayrıca sokak hayvanlarının yuvalarını ve yaşam alanlarını tehdit edecek davranışlardan uzak durmamız gerekmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!