Sorumlulukla ilgili izlediğiniz videolarda sorumluluk kavramı nasıl anlatılmıştır?


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Sorumlulukla ilgili izlediğiniz videolarda sorumluluk kavramı nasıl anlatılmıştır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sorumlulukla ilgili izlediğiniz videolarda sorumluluk kavramı nasıl anlatılmıştır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanlar sorumluluktan kaçmamalıdır. Sorumluluk almak insanın iradesinde olmalıdır.

Bilinçli, iradeli kişiler sorumluluk sahibi insanlardır. Sorumluluklarının farkında olmayan veya sorumluluklarını yerine getiremeyen insanlar kargaşanın ortasında kalırlar.


Sorumlulukla ilgili izlediğiniz videolarda sorumluluk kavramı nasıl anlatılmıştır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanların üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekmektedir. İnsanlar sorumlulukları yerine getirmedikleri takdirde karşılarında büyük sıkıntılar ve kargaşalarla karşılaşırlar.

Sorumluluk öncelikle insanların sorumluluğun kavramını iyi bilmeleri gerekmektedir. Bir kimse üstüne aldığı veya yapmak zorunda olduğu, yaptığı bir iş için gerektiğinde hesap vermesine sorumluluk deriz. Günümüzde bazı insanlar sorumluluk almaktan kaçınmaktadırlar. İnsanlar birbirlerinin üzerine sorumlulukları atmaya çabalarlar.

Böyle bir durumda doğal olarak kimse sorumluluğunu yerine getirmediği için kargaşalar oluşacak,iş konusundaki  sorumluluklar zamanında yerine getirilmediği için işler aksamaya başlayacaktır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sorumlulukla ilgili izlediğiniz videolarda sorumluluk kavramı nasıl anlatılmıştır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sorumluluklarımız delinince öncelikle sahip olduğumuz görevlerimiz günlük hayatımızda bir plan içerisinde yapmış olduklarımız ve ailede içerisinde okulda taşıtları kullanırken toplu alanlarda bulunurken farklarda sahillerde zaman geçirirken ya da herhangi bir vatandaşlık görevimizi yaptığımız zaman muhakkak sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmeli sorumluluklarımızdan kaçmalıyız. Sorumluluklarımız küçük yaşta edin diye zaman ve sorumluluk sahibi olduğunuz zaman daha ilgili daha bilgili ve daha planlı bir birey oluruz elbetteki sorumluluklarımızın farkında olduğumuz zaman çevremizdeki insanlar ve kendinize olan yaklaşımları ne kadar farklılaştığını görebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!