Sosyal Bilgiler dersinin etkin vatandaş olmanıza katkısıyla ilgili yaşadığınız bir olayı düşününüz.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sosyal Bilgiler dersinin etkin vatandaş olmanıza katkısıyla ilgili yaşadığınız bir olayı düşününüz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sosyal Bilgiler dersinin etkin vatandaş olmanıza katkısıyla ilgili yaşadığınız bir olayı düşününüz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Belirlediğim konu : doğal afetlerdir

Düşüncelerim : doğal afetler her ne kadar engellenemese de bunlar hakkında sağlam yapılar yapmak, belirli kurallar koymak ve bunları takip etmek bir gül ateşin söndürülmesi gibi orman yangınlarını engelleyecek çalışmalar yapmak, ve sel heyelan olması yüksek ihtimal olan yerlerde binalar kurulmasına izin vermemek devlete düşen görevlerdendir.

Bu olaydaki etkin vatandaş davranışı nedir? :

Bu olaydaki etkin de vatandaş davranışı bunlar hakkında bilinçlenmek insanları bilinçlendirmek ve bu konu ile ilgili çalışan kuruluşları destek sağlayarak onların reklamlarını yapmak ayrıca kendisi de dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat etmek. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sosyal Bilgiler dersinin etkin vatandaş olmanıza katkısıyla ilgili yaşadığınız bir olayı düşününüz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Yukarıda 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabı yer alan bilgilerle etkin bir vatandaşın nasıl olması gerektiğini bilgi ve cevapları ile güzel bir şekilde öğrenerek birçok konuya sahip olduğumuz bu ödevimizi Forum sayfa sitesi sayesinde yapabiliyoruz Forum sayfa sitesinin verdiği bilgi ve cevapları her zaman beğenerek takip ediyorum buradaki bilgi ve cevaplarla ödevimi yapıyorum tüm ödevlerimi bilgileri Forum sayfa sitesini dikkat ederek hızlı bir şekilde tamamlıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!