Ders Notları

Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak ülke çapında uygulanabilecek bir proje teklifi hazırlayarak sınıf panosunda sergileyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak ülke çapında uygulanabilecek bir proje teklifi hazırlayarak sınıf panosunda sergileyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak ülke çapında uygulanabilecek bir proje teklifi hazırlayarak sınıf panosunda sergileyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplum içerisinde var olan köy okullarında gerekli araştırmaların yapılması ve öğrencilerin daha iyi bir şekilde eğitim alabilmesi için Sosyal devlet ilkesinin gereği gerekli alt yapının kurularak bilgisayarlar, tabletler ve internet alt yapısının kurulması büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede kitaplara ulaşamayan öğrenciler kolay bir şekilde gerekli olarak kitaplara ulaşarak gelecek hayatlarında ihtiyaçları olan bilgileri elde edebilirler.


Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak ülke çapında uygulanabilecek bir proje teklifi hazırlayarak sınıf panosunda sergileyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak ilk olarak yapılması gereken eğitim alanında var olan olanakların sınırsız ve sürekli olarak desteklemelerle ücretsiz olarak yararlanması olacaktır. Öğrencilerin her alanda gerekli araştırmalar için desteklenmesi ve gerekli araştırmalar için kaynakların ayrılması gerekmektedir.

Sosyal devlet ilkesinin gereği insanların yetiştirilmesi ve diğer özel eğitim kurumlarının verdiği özel imkanlarında tüm okullara sağlanarak gerekli olan bütün olanakların öğrencilere sağlanarak eğitim verilmesi geriletmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sosyal bir ülke denilince aklımıza kadın-erkek eşitliğinin olduğu din Din, renk farkı olmaksızın tüm insanların eşit hakların verildiği ve insanların düşüncelerini özgürce söyleyebildiği bir toplum olarak söylenebilir. Sosyal bir ülkede çocuklar birçok temel hakka sahip olmalıdır. Ayrıca sosyal bir ülkede yaşamımızın en güzel bir ülkelerinden biri kadınların çalışma hakkının olması düşünce özgürlüklerini ve istedikleri gibi rahatça bir yaşam sürmelidir ler. Sosyal bir ülkede yaşıyor demokrasi ile yönetilen Cumhuriyeti’nin esas alındığı ve insanlara birçok hak ve özgürlüklerin eşit bir şekilde paylaşıldığı Bir toplumu örnek olarak vermek olabilir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.