Sosyal hayatta iş bölümünün önemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Sosyal hayatta iş bölümünün önemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal hayatta iş bölümünün önemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İş bölümü sosyal hayatta işimizi kolaylaştırır. Yapacağımız işi hızlandırır ve pratikleştirir. Aramızdaki birlik, dayanışma, beraberliği güçlendirir. İş bölümü yaparsak daha az enerji harcar daha az yorulur fakat daha mutlu oluruz.


Sosyal hayatta iş bölümünün önemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Sosyal hayatlarında insanlar birbirleri ile sürekli etkileşim ve iletişim halindedir. Bu yüzdende  kendi aralarında iş bölümü yapmaları daha kolaydır. İş bölümü yapıldığı zaman insanlar birlik, beraberlik ve dayanışma içinde emek harcar. Zamandan tasarruf ederek hızlı bir şekilde işlerini bitirmiş olurlar.

Sosyal hayat ve iş bölümü birbirini tamamlayan parçalardır. Bunun sonucunda da insanlar daha mutlu olurlar. Bir örnek vermek gerekirse evde annem babam ve ben yaşıyoruz. Ev işlerini annem tek başına yapsa çok yorulur. Kendine zaman ayıramaz.

Fakat babam ve ben evdeyken iş bölümü yaparsak büyük işler biter ve annemde hem yorulmamış olur hemde ona yardımcı olduğumuz için mutluluk duyar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sosyal hayatta iş bölümünün önemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sosyal hayatta yapmış olduğumuz birçok işlerde yardımlaşmak ve işbölümü işimizi kolaylaştırdığı gibi Ayrıca o işte başarılı olmamıza ve planlı bir şekilde bitirmem bize yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde evimizde aile bireylerimiz de yaptığımız iş bölümünde işleriniz kolaylaşır ve çabucak biter. Okulda arkadaşlarımızla yaptığımız bir proje çalışması veya yapmış olduğumuz bir işi bölüştür düğümü zaman ve bir grup çalışması yaptığı zaman işlerimiz hızlı ve güzel bir şekilde tamamlamak mümkündür. İş bölümü kurallara uymak ve işi eksiksiz bir şekilde yapan kişilerin de beraber çalışmak için yapılmış bir düzendir. Sosyal hayatta ve  bulunduğumuz her ortamda, iş bölümü yapmak yardımlaşmanın temel amacını oluşturur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!