Sosyal medyanın faydalarını örnekler vererek açıklayınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal medyanın faydalarını örnekler vererek açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal medyanın faydalarını örnekler vererek açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Sosyal medyanın faydaları ; bilgi edinme, haberleşme, istek ve şikayetlerini bildirme, farkındalık oluşturma, devlet ve millet arasındaki bağı kuvvetlendirme, sevdiklerimizle görüşme, her bölgeden doktor , avukat gibi meslek gruplarına ulaşabilme imkanı olarak özetlenebilir. Örnek verecek olursak insanlar haberleri artık kolay bir şekilde elde edebiliyor. Olan olaylardan haberdar olarak ona göre hareket ediyor. Korona dan dolayı maske takılma zorunluluğu, vaka sayıları gibi tüm bilgiler sosyal medya üzerinden insanlara ulaşmaktadır.


Sosyal medyanın faydalarını örnekler vererek açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sosyal medya teknolojinin gelişmesi ile beraber çağımızda zorunluluk haline gelmiştir. Artık neredeyse tüm işler internet ve sosyal medya üzerinden yapılmaktadır.  Sosyal medyanın faydalarından birkaçı ; bilgi edinme, haberleşme, istek ve şikayetlerini bildirme, farkındalık oluşturma, devlet ve millet arasındaki bağı kuvvetlendirme, sevdiklerimizle görüşme, her bölgeden doktor , avukat gibi meslek gruplarına ulaşabilme imkanı olarak özetlenebilir. Daha birçok yararı olan sosyal medya için örneklerde verilebilir. Mesela anayasa kararları, alınan milli kararlar gibi haberler hep sosyal medya üzerinden öğrenilir. İnsanlar artık su ve elektrik parası yatırma kira parası gibi parasal işlemlerini de internet üzerinden yapmaya başladı. Alışverişler internetten yapılmaya başlandı. Ayrıca ulaşılmak istenen doktor, psikolog ve sanatçılar gibi kimselere de sosyal medya üzerinden ulaşmak ve onlarla konuşmak mümkün oldu. Bu örnekler sosyal medyanın insanlara getirdiği kolaylıklardan sadece birkaçıdır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sosyal medyanın faydalarını örnekler vererek açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sosyal medyanın olumlu faydalarından örnek vermek gerekirse sosyal medya sayesinde eğitim hakkında birçok bilgilere ulaşabiliriz. Ayrıca ulaşabileceğimiz birçok bilgileri araştırmak istediğiniz birçok bilgileri sosyal medya ve internet ulaşımıyla sağlayabiliriz. Sosyal medya sayesinde iletişim kurabiliriz. Karşımızdaki insana kısa mesaj atabilir arayabilir görüntülü konuşabiliriz. Sosyal medya sayesinde Ayrıca oyunlar oynayabilir anlık durumumuzu paylaşabilir ve sevdiklerimizle güzel zaman geçirebiliriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!