Ders Notları

Spor ve egzersiz yapmak kas ve kemiklerimizi nasıl etkiler?

6. Sınıf Fen Bilimleri Spor ve egzersiz yapmak kas ve kemiklerimizi nasıl etkiler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Spor ve egzersiz yapmak kas ve kemiklerimizi nasıl etkiler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kemiklerimizi güçlendirmek için uzun uzun egzersiz yapmamıza gerek yoktur. Koşmak, sıçrama gibi kalça ve omurgada etki edecek egzersizler kemiklerimizi kuvvetlenmesini sağlar. Ağırlık antremanları, merdiven inme ve çıkma, ağırlık kaldırma ve taşıma gibi egzersizler Kemiklerimizi güçlenmesini vede kasların güçlü kalmasını sağlar.


Spor ve egzersiz yapmak kas ve kemiklerimizi nasıl etkiler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kemikleri ve kasları güçlendirmek için mutlaka spor ve egzersiz yapmak gerekir. Özellikle 35 yaşını geçtikten sona haftada iki gün kas kuvvetlendirmek egzersizleri kemik kayıp oranını azaltmaktadır.

Yirmili yaşların ortasına kadar iskeletimiz gelişmektedir. Düzeni fiziksel aktivite özellikle kemik dostu egzersizler kemiklerimi güçlü tutmaya vede kemik erimesi oranını düşürmeye yardımcı olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kas ve kemik sağlığımız için öncelikle dengeli ve düzenli beslenmek bunun yanı sıra spor ve egzersiz yapmak gerekir. Kemiklerimizin hareketli olması ve kaslarımızın her zaman ek derse alışkın olması bunun yanı sıra protein oranının fazla olması ve dengeli ve düzenli beslenmek sağlığımıza dikkat etmek gibi istemem sebeplerden kaslarımızın ve kemiklerimizi ne kadar sağlıklı olduğunu gözlemleyebiliriz çünkü sağlıklı bir insan her zaman düzgün ve dengeli beslenir spor ve egzersiz yapar ve bu şeklinde kas ve kemik sağlığını en güzel şekilde koruyabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.